Юрій Дерев'янко

Народний депутат України

Логіка будь-якого росту полягає в тому, що ти постійно приймаєш новий виклик долаючи рівень своєї некомпетентності. Завтра ти маєш зробити щось таке, чого ти вчора не знав.

Сайт Юрія Дерев'янка

Аеропорт "Бориспіль" надає МАУ 80% знижки — Дерев’янко

14 June 2016 10:31

Від прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана вимагають призначити на посаду гендиректора аеропорту "Бориспіль" переможця конкурсу Юрія Солончука.

Аеропорт "Бориспіль" надає МАУ 80% знижки — Дерев’янко

Таке рішення було прийнято під час спільного засідання підкомітетів Комітету з питань запобігання і протидії корупції та комітету з питань транспорту під головуванням народного депутата від партії "ВОЛЯ" Юрія Дерев"янка.

Він повідомив, що ще 1 грудня 2015 року Мінекономрозвитку  внесло пропозиції щодо погодження відібраної кандидатури Юрія Солончука на посаду генерального директора ДП "Міжнародний аеропорт "Бориспіль". Однак, на цей час Кабмін не погодив цю кандидатуру."Переможець конкурсу, який є, не призначається вже впродовж 6 місяців. Уряд не виконує відповідну постанову № 777, в результаті якої був проведений конкурс і такого керівника треба призначити", — заявив Дерев"янко.

Він додав, що впродовж останні шести місяців виконуючим обов"язки гендиректора аеропорту продовжує працювати Євгеній Дихне, з яким учасники авіаринку пов"язують свавілля і численні зловживання.

"Нам стало відомо ДП "Міжнародний аеропорт "Бориспіль" надав знижку авіакомпанії МАУ у розмірі 80%, розмір якої є сумнівним та викликає логічне запитання: якою ж тоді має бути рентабельність аеропорту, щоб він міг надавати такі великі знижки?", — заявив Дерев"янко.

"Питання до правоохоронних органів — довести склад злочину. Те, що мабуть невипадково саме МАУ має 80% монопольних знижок, це не просто так. Це означає, що ця схема по монополізації, отримання прибутків, вона базується на чиновнику, який сидить у міністерстві, або в Державіаслужбі", — заявив нардеп.

Він підкреслив, що директор аеропорту "Бориспіль" одноосібно визначає, чи давати такі знижки і в якому розмірі.

Президент авіакомпанії "UM Air" Родріг Мерхеж підкреслив, що такі знижки компанії МАУ пов"язані з монопольним становищем цієї компанії на ринку.

"МАУ платить 405 грн з одного пасажира аеропорту Бориспіль, ми платимо 872 грн. Ми отримуємо цифру, що МАУ в минулому році отримала 33 мільйони доларів знижки в аеропорту "Бориспіль", — заявив він.

Окрім цього питання учасники засідання обговорили питання монополізації стратегічних прибуткових виробництв аеропорту Бориспіль приватною структурою шляхом конкурсів на довгострокову оренду, умови яких розроблені Міністерством інфраструктури, підтримані ФДМУ для отримання перемоги на конкурсі одним конкретним "переможцем"; передачу ангарного комплексу ДП "Міжнародний аеропорт "Бориспіль" в оренду на 10 років авіакомпанії "МАУ"; передачу ТОВ "РАПЕКС1" (афілійованому з групою "Приват") приміщення цеху бортового харчування в оренду на 10 років.Учасники засідання також вирішили звернутись до Міністерства інфраструктури України з вимогою:

- надати економічне обґрунтування можливості надання знижок в аеропорту "Бориспіль" до 80 %.

- поновити економічний нагляд за аеропортовими та аеронавігаційними зборами.

- встановити новий порядок  затвердження аеропортових та аеронавігаційних зборів у відповідності з політикою ІКАО та Повітряним кодексом України, враховуючи 4 принципи: недискримінація, ув"язка з витратами, транспарентність та проведення консультацій з користувачами.

Також представники авіаринку підтримали пропозицію Дерев"янка звернутись до СБУ, ГПУ, НАБУ та Антимонопольного комітету з метою перевірки всіх озвучених фактів та належного реагування.

В засіданні взяли участь: Голова асоціації підприємств авіаційної галузі Микола Марченко, президент авіакомпанії "UM Air" Родріг Мерхеж, начальник регіонального відділення Фонду державного майна України по Київській області Євгеній Литвинов, детектив Головного Підрозділу детективів Національного антикорупційного бюро України Олександр Карєєв, представниця Генпрокуратури Валентина Сеник, директор департаменту досліджень в розслідування ринків невиробничої сфери АМКУ Олеся Кратко, представники Американської торгової палати, асоціації "Аеропорти України" та інші експерти та учасники ринку

Нинішній керівник аеропорту "Бориспіль" Євгеній Дихне не був присутній на підкомітеті, попри те, що його запрошували. Так само були відсутні й представники Міністерства інфраструктури України.


Прес-служба народного депутата Юрія Дерев'янка

Тел: (098)121-01-71